První plavba

Zde je pro Vás stručné a praktické shrnutí:

Zavazadla:
Loď je docela prostorná, má hodně úložných a záludně tvarovaných prostor, ale pevné kufry a velké krosny s rámem se špatně skladují. Případně takový kufr může zůstat v autě na parkovišti. Proto doporučujeme skladné sportovní tašky.

Oblečení:
Velice záleží na počasí, které vás bude na moři čekat. Doporučuje se být připraven i na horší podmínky, tedy chladnější počasí a déšť. Hlavně nezapomenout plavky, sluneční brýle a nějakou pokrývku hlavy.

Nedoporučují se kalhoty s cvoky na zadku, které mohou poškrábat loď.

Když je hezky, tak se na lodi chodí bez bot, ale doporučuji vzít nějaké boty se světlou podrážkou, případně takovou, která nebarví a pak boty do vody. Večer bývá trochu chladněji, takže nějaká mikina se hodí.

Strava:
Jako výhodné se osvědčilo vařit hromadně pro celou posádku lodi. Takže je dobré předem sestavit nějaký seznam jídel, která budou jedlá pro celou posádku. Dále přibalit nějaké dobroty, brambůrky a jiné. Na lodi je relativně malá lednice, takže omezit výběr jídel, která je nutné chladit.
Co se pití týká, tak se fantazii meze nekladou. Na lodi je dostatečná zásoba pitné vody, takže lze používat i vodu z lodi. Spíše je však konzumováno pivo, víno a nějaký jiný alkohol. K pivu a vínu asi tak, že není dobré brát sklo. Je to na přepravu zbytečně těžké a rozbité sklo je na lodi problém. Takže pivo v plechovkách či sudech a víno se dá docela i kvalitní sehnat v 3l a 5l krabicích (vemínka). Tvrdý alkohol je povolen ve skle a jako ideální se jeví malá becherovka, jejíž láhev se vejde do mrazáku.

Léky:
Nezapomeňte na pravidelně užívané léky, případně léky na alergii. Dále pokud si nejste jisti, tak Kinedryl (mořská nemoc se dá úspěšně léčit). Opalovací krém s faktorem dle uvážení.

Co přibalit:
Loď bývá vybavena CD přehrávačem, takže hudební CD jsou vítána. Není však jisté zda bude možné přehrávat MP3, takže raději běžná CD. Dále přibalte potápěčské brýle, nabíječku na telefon, a pokud někdo má houpací síť, které nebude vadit slaná voda, tak ji může vzít také.

Loď:
Na lodi je nádrž na vodu (od 200l výše – dle lodi) a teče studená i teplá voda. Dále je tam plynový vařič a trouba. Lednička (mraznička omezeně), dřez, sprcha, toaleta, umyvadlo. Na lodi je rozvod 12V, takže je možné použít autonabíječky. V přístavu jsme připojeni na klasickou síť, takže 230V bude k dispozici.

Jachtařské akce

Odběr novinek

Přihlašte se k odběru novinek a získejte rychlý přehled o aktulitách a akcích mezi prvními.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)